La madre de Dany Haran acusa a Olmert,en una emocionante carta,por soltar al asesino de su hijo y nieta, Samir Kuntar .

por bajurtov


Su hijo y nietita volvieron a ser asesinados por segunda vez
esta vez,a manos del gobierno de Israel.

משוחרר?
במשך 29 שנים היא שתקה, וכעת, כאשר העסקה עם חיזבאללה עומדת להתבצע וסמיר קונטאר, שרצח את בנה ונכדתה, ישוחרר, כותבת נינה קרן בת ה-82, מכתב מצמרר לרה”מ. “איך אוכל לראות את המפלצת חוצה את הגבול? אני מדמיינת את עיני נכדתי פעורות מפחד, לא מבינות למה אביה הגיבור לא מציל אותה”
אלי לוי | 3/7/2008 19:30 הוסף תגובה שמור במזוודה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
“איך אוכל לשאת את הרגע בו יחצה את הגבול, ויהפוך ממפלצת נתעבת לגיבור החדש של לבנון?” – כך כותבת נינה קרן, אמו בת ה-82 של דני הרן ז”ל, לראש הממשלה, אהוד אולמרט בתגובה להסכם חילופי השבויים בין ישראל לחיזבאללה, במסגרתו ישתחרר המחבל סמיר קונטאר, שרצח את בנה ונכדתה.

לקריאת מכתבה של נינה קרן לראש הממשלה – לחצו כאן

נינה קרן
נינה קרן צילום: אלכס רוזקובסקי

“חמישה מאסרי עולם נגזרו על אותה חיית אדם”, כתבה קרן. “בעוד מספר ימים הוא יצא לחופשי, לפני שריצה ולו מאסר עולם אחד. הזעקה הבוקעת מקרבי, רוצה אני שצליליה יהדהדו בעולם כולו ולא יתנו מנוח לך ולכל בית ישראל”.

קרן לא הרבתה לדבר בתקשורת במשך 29 השנים שעברו מאז היום הנורא. מפעם לפעם במרוצת השנים נשאלה על עמדתה בנושא שחרור אפשרי של קונטאר, ולעולם לא האמינה שישראל תשחרר את רוצח בנה ונכדתה. גם היום, כשהיא בת 82, עם 15 נכדים ושמונה נינים, היא זוכרת כל פרט מאותו יום נורא.

היום (ה’) הסכימה קרן לדבר עם nrg מעריב בביתה בקרית טבעון. בעזרת ילדיה ובני משפחתה, שלא עוזבים אותה לרגע אחד, היא מבקשת להעביר את עמדתה לראש הממשלה השרים ולכל העולם, מתוך מאמץ אחרון שלה למנוע את העסקה, רגע לפני שהיא יוצאת לדרך.

“איזה מסר זה לתושבים ולחיילים?”, שואלת קרן. “זה לא פייר מה שעשו. הוא מעולם לא הביעה חרטה על מעשיו. ומה עם גלעד שליט? שכחו את שליט. קודם היו צריכים לעשות את עסקת שליט, ואחר כך את העסקה בלבנון כי שליט חי. מה יהיה איתו?”.
“אני פוחדת לחשוב מי יהיו הבאים בתור”

“כל הזמן אומרים קונטאר, קונטאר, קונטאר, אבל שכחו בכלל מי זה קונטאר, מה הוא עשה, איזה רוצח מתועב הוא”, אומרת קרן. “לא יודעים את מי הוא הרג, למה הוא הרג. רק מדברים עליו ושכחו את מעשיו. אני רוצה שידעו שלדני ז”ל יש אמא, יש אחים ואחות ויש אחיינים ומשפחה גדולה. עכשיו קונטאר ישתחרר יחזור ללבנון, יתחיל את חייו מחדש, יחגוג ויתחתן.

אמו של דני הרן כתבה לאולמרט גם על העלייה שלה ושל בעלה לפני 60 שנה מסין, אז היה דני בן שנה בלבד וכן על בגרותו, כשהפך למנהל מפעל גיבור במעלות בגיל צעיר ולחם למען דו קיום בין יהודים לערבים. קרן מציינת כי בנה אפילו יזם רעיון לישוב משותף של יהודים וערבים.

“כשאני
עוצמת את עייני בלילות, אני רואה את עיניה השחורות של נכדתי עינתי פעורות מפחד, לא מבינות למה האבא הגיבור שלה לא מציל אותה ממכות הרובה המוטחות בעוצמה על ראשה”, כתבה קרן לאולמרט.

על החששות מהיום הקרב לשחרור קונטאר מהכלא כתבה קרן: “איאלץ לראות איך העולם חוגג כולו על דמם של בני ונכדותי ביום שובה של המפלצת ללבנון. איאלץ לראות איך יריעו לו, לגיבור החוזר מן השבי, היישר לחיק משפחתו.

“איאלץ לחשוב על העתיד המאושר המחכה לו, על המשפחה שיקים, על הילדים שיביא לעולם ואולי על דור חדש של מחבלים. אדוני, ראש הממשלה, כבר עכשיו אני פוחדת לחשוב מי יהיו הדני, העינת והיעל הבאים בתור”.
“למה אף אחד לא שואל אותי? אני אמא שלו”

קרן מבקשת מאולמרט תשובה לדברים שכתבה לו. היא מסיימת את מכתבה במשפטים הבאים: “לפחות תהה זעקתי זו זעקתם וזעקתם של בני דני ונכדותי עינת ויעל מצלצלות באוזניהם של מחליטי ההחלטות וחותמי העסקאות ובאוזני עם ישראל כולו, בתקווה שלא היה זה קורבן שווא על מזבח החלטות פוליטיות”.

בשיחה עם nrg מעריב אמרה קרן כי היא מבינה את משפחות החטופים. “אנחנו באותה סירה”, היא אומרת. “כל השנים אמרו שלא ישחררו מחבלים עם דם על הידיים. מה קרה עכשיו? בגין היה בהלוויה של דני והבנות, ואמר: ‘אני לא אעבור על זה לסדר היום’. מה קרה עכשיו?

“כל השנים אני סובלת ועכשיו אסבול עוד יותר. החלטה הזאת מעודדת טרור. קונטאר הוא חיית אדם, לא בן אדם. אני יכולה לחשוב על הרגע שהוא יעבור את הגבול. אני לא אסתכל בטלוויזיה ולא אראה את זה. אולמרט עשה כאן טעות גדולה. למה אף אחד לא שואל אותי? אני אמא שלו, ואלחם בשבילו”.

לגבי דבריה של סמדר הרן, אשתו של דני, כי מדובר בהחלטה של המדינה ושלא מדובר באסיר פרטי שלה, אמרה קרן: “זו דעתה של סמדר, ואילו לי דעה אחרת”.

3 comentarios to “La madre de Dany Haran acusa a Olmert,en una emocionante carta,por soltar al asesino de su hijo y nieta, Samir Kuntar .”

 1. LEAN LOS COMENTARIOS QUE ENVIARON LOS LECTORES ABAJO DE LA NOTA,LA MAYORIA DE LOS ISRAELIES NO ENTIENDE COMO OLMERT FUE CAPAZ DE LIBERAR A SEMEJANTE MONSTRUO

  Me gusta

 2. Solo la ame una noche..
  y fue en sueños, que despeje su vació..
  sus manos inertes.. descubrían lo diáfano..
  describían los bordes de oro..

  ella era un diadema encantado..
  alguien a quien amar..
  siempre que le daba el amor que necesitaba
  volvía a mi, una y otra vez..
  h´shem.. si tu eres un acto de fe..
  un pacto indisoluble…
  seguro ella ahora desvanece, y perdida esta
  entre serpientes y demonios..

  tu, único e indisoluble, tu eterno..
  ella es un fragmento del universo
  en trayectoria elíptica al vació..
  ella se vuelve una veleta si rumbo..
  ella volvió a ser.. algo, un objeto del mundo
  cosificado al entorno..

  yo, solo ante el cosmos,
  derivando de estrella en esquelas hexagonales..
  renazco, me disminuyo y levanto..
  como del polvo fénix del mundo..
  mi corazón debe encontrar el amor..

  h´shem espera mi alma..

  Me gusta

 3. Ya sé que no viene a cuento -en este hilo-, pero dejadme ponerlo:

  Asesores militares de Israel ayudaron a Bogotá a diseñar la operación «Jaque».

  ¡Gracias de nuevo, Israel, por estar siempre del lado de los justos. 😉

  Y ahora… dejadme decir una cosa: como español que soy, sé perfectamente que la peor muerte de una víctima es el olvido y la inutilidad de su sacrificio. Eso equivale a volver a asesinar a las víctimas de ese ser inhumano. 😦

  Espero que a los responsables de tan indigno hecho, se lo hagáis pagar.

  Saludos liberales.

  Me gusta

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

Conectando a %s

A %d blogueros les gusta esto: